Uitnodiging Huis voor Klokkenluiders: Veermanlezing
In aanloop naar de jaarlijkse 'World Whistleblower Day', organiseert het Huis voor Klokkenluiders vrijdag 20 juni aanstaande de derde Veermanlezing, dit jaar met als thema intern onderzoek. Het Huis nodigt u hier heel graag voor uit.
Professor mr. Marjan Olfers zal deze Veermanlezing geven.
Over de spreker
Marjan Olfers is hoogleraar sport en recht aan de Vrije Universiteit en gespecialiseerd in (seksuele) intimidatie in de sport. Ze adviseert en doceert over governance-vraagstukken binnen verenigingen en stichtingen, onder meer in het New Board programma voor toezichthouders bij Nyenrode Business Universiteit. Over integriteit en sociale veiligheid doceert zij aan de Universiteit voor Humanistiek.
Marjan Olfers studeerde strafrecht en privaatrecht aan de Vrije Universiteit, promoveerde in mededingingsrecht en richtte zich daarna op governance- en ordeningsvraagstukken. Ze is vertrouwenspersoon bij de Vrije Universiteit en toezichthouder bij diverse organisaties. Naast haar academische werk leidt ze samen met dr. mr. Anton van Wijk een onderzoeks- en adviesbureau, waarin psychologen, sociologen, criminologen en juristen zich richten op integriteit en sociale veiligheid.
Thema intern onderzoek
Dit jaar staat in de Veermanlezing het overkoepelende thema intern onderzoek centraal. Wanneer een organisatie met een integriteitsincident of mogelijke misstand wordt geconfronteerd kan dat heel ingrijpend zijn. Voor de organisatie als geheel en voor iedereen die erbij betrokken is breekt een stressvolle periode aan. Hoe kan een organisatie zich hierop voorbereiden? Moet er onderzoek plaatsvinden? Wie voert dat onderzoek uit? Hoe weet een opdrachtgever dat het onderzoek goed wordt uitgevoerd? Wie krijgt inzage in het onderzoeksrapport en hoe daar intern en extern over te communiceren? Wat is de invloed van anonieme melders?
Marjan Olfers spreekt hierover en over haar uiteenlopende ervaringen.
Bovendien zal een panel van experts met haar en de zaal verder in gesprek gaan.
Zijn er nu al onderwerpen waarvoor u graag aandacht wilt van Marjan Olfers of de leden van het panel? Wij kijken uit naar uw input! Laat het ons weten via het aanmeldformulier.
Over de Veermanlezing
De Veermanlezing is vernoemd naar klokkenluider Frits Veerman. Hij meldde in de jaren '70 bij zijn werkgever spionage van technologie om een atoombom te maken. De melding leidde tot zijn ontslag en een jarenlange strijd om gerechtigheid. Vanwege het belang van klokkenluiden en van de bescherming van klokkenluiders organiseerde het Huis voor Klokkenluiders in 2023 de eerste editie van een jaarlijkse lezing.
Praktisch
> De Veermanlezing vindt plaats in Theater Diligentia, Lange Voorhout 5 in Den Haag.
> We ontvangen u graag vanaf 13.30 uur. Het inhoudelijke programma is van 14.00 uur tot 16.15 uur, met ter afsluiting een borrel. Bij mooi weer is de borrel buiten.
Kunnen wij rekenen op uw aanwezigheid? Deelname is kosteloos maar aanmelden is wel nodig.
> De uitnodiging is op naam. Gebruik daarom onderstaande link en vermeld het e-mailadres waarop u deze uitnodiging heeft ontvangen. Op dat adres ontvangt u de bevestiging van uw deelname en het digitale boekje van de lezing dat nadien wordt uitgebracht.
U kunt zich hier aanmelden voor de Veermanlezing op vrijdag 20 juni 2025.
Meer informatie over de Veermanlezing en de eerdere edities leest u op: www.veermanlezing.nl
Deel dit bericht